O léčbě radiální rázovou vlnou

upr1-jpg.jpg

Rázová vlna INTELECT RPW

Léčba rázovou vlnou je řazena do oblasti fyzikální terapie. Jedná se o moderní, vysoce účinnou a šetrnou metodu, která je založena na přenosu mechanické energie do postižené tkáně.

 

Principem metody je skoková změna tlaku o vysoké amplitudě. Hlavicí aplikátoru se rázová vlna přenáší do tkáně, kde působí (dle typu) až do hloubky 8 cm. Aplikaci provádí terapeut přiložením aplikátoru na pokožku nad postiženým místem. Pro lepší přenos vln se na dané místo aplikuje gel.

 

Historie rázové vlny není dlouhá, poprvé byla aplikována v 80. letech minulého století při léčbě ledvinových a následně žlučových kamenů. V dnešní době nachází největší uplatnění v oblasti léčby pohybového aparátu, a to především v ortopedii, revmatologii, rehabilitaci a sportovní medicíně. Nejčastější indikací jsou chronické zánětlivé změny v oblasti svalových úponů, šlach, kloubních vazů, kloubních pouzder a v burzách.

 

Léčba radiální rázovou vlnou je vynikající neinvazivní léčebnou metodou s minimem negativních vedlejších účinků pro indikace, které jsou obvykle velmi obtížně léčitelné. Rázová vlna je jedna z nejúčinnějších současných léčebných metod, která je k dispozici pro léčbu bolestivých stavů pohybového aparátu.

Cefar Chattanooga DJO                                
www & SEO - Jimsoft s.r.o., webdesign - mojegrafickestudio.cz